Lepší život pro Valinku a Jiříka

05.01.2023

Pomoc ukončena 1. února. 2023

Dobrý den přátelé.

Rád bych vám všem teď představil druhý, těžký, smutný příběh. Jak jsem již psal včera, pověděl v živém vysílání... Jeden příběh ze statisíců těžkých a smutných příběhů v naší vlasti, České republice. 

Předání daru Jiříkovi


Informace předání daru pro Valinku                                                                                               Předání daru - DOČASNĚ ZRUŠENO


Dobrý den vážení přátelé, členové Společenství ČSR.

Jak víte na své stránce, na facebooku, jsem zveřejnil dva další smutné příběhy. Příběhy dvou rodin a jejich dětí. Valinka a Jiřík. Obě rodiny dnes, jak jinak veliké finanční problémy. Nemá smysl se o tomto rozepisovat, nájem, energie, jídlo, potřeby k životu... Sami moc dobře víte. Lidé se srdcem to moc dobře vědí. Dnes se to dotýká více či méně 90% lidí v České republice. A díky tomuto, si dnes lidé uvědomují, co je tím největším pokladem a to doslova a do písmene pokladem. Je to zdraví. A to jak zdraví fyzické tak to psychické.

A tady je právě to proč jsem se zapojil a opět požádal o pomoc lidí kolem sebe, svých přátel. Malé princezna Valinka nejtěžší forma autismu, kdy má Valinka těžké nezvladatelné záchvaty a aby toho nebylo málo, děvčátko má otočený biorytmus. Tedy v noci žije ve dne spí. Co to vše obnáší si těžko vůbec dovedu představit. Situace rodiny je o to těžší, že tatínek Valinky je dnes taky nemocný, přišel o práci a je na invalidním důchodu. A tak čtyřčlenná rodina žije s příjmu cca 31.000 korun. Tedy žije v bídě. A i když se milí přátelé, rodině Valinky za pomoci jejich přátelé podařila vyřídit veřejná sbírka, rozhodl jsem se s přáteli také zapojit. A jsem tomu dnes opravdu moc rád, protože je tu už i něco pozitivního a to, že se podařilo rodině Valiknky opatřit bydlení a to v domku kde mají naprosté soukromí. Což když jsem se dozvěděl, mě rozesmálo srdce. Takže to je ve zkratce rodina Valinky.

Malý princ Jiřík. Jeho rodina to má také velice těžké, Jiřík má sestřičku a i ta je handicapovaná. Takže existenční finanční starosti, dennodenní boj o přežití, starost o nemocného Jiříka i jeho sestřičku. A teď, aby toho nebylo takzvaně málo se stala se zlá příhoda. Došlo k brutálnímu napadení otce rodiny! A tohoto napadení co hůř, byl svědkem malý Jiřík. Jiřík za pomocí lásky své rodiny se zotavoval a může se říci, že jeho stav se lepšil a byla naděje, že jeho zdravotní stav se ještě lepšit může. Přišla však tato hrozná věc a veškerá snaha a neskutečná společná práce rodičů a i paní Ivy Rosické byla v jediném okamžiku pryč. Více informací, co se týče situace kolem napadení táty Jiříka psát nemohu a něco málo se můžete dozvědět, když si přečtete příběh od paní Rosické, na základě kterého jsem se o malém Jiříkovi dozvěděl. Ano ta paní Iva Rosická, kterou jak věřím, řada z váz zná. Kupříkladu z občanských shromáždění, kam na jedno takové, dorazila i se svým oslíkem Oskarem. Oslíkem, na kterém, jednom takovém poklidném občanském shromáždění, přijel i malý Jiřík. Paní Iva Rosická totiž se svými zvířaty pomáhá právě takovým dětem jako je Jiřík, jeho sestřička, ale i jiným mnohým dalším dětem.

Nebudu psát o přístupu policie o kterém vím, nebudu také psát na přání maminky Jiříka o stavu Jiříkova Táty. A to i kdyby to bylo možné. V tuto chvíli by to rozhodně ničemu neprospělo. Nebudu také zmiňovat ty, jenž místo pomoci a soucitu a empatie, navrch ještě další hnusotu konali. Chci vám však napsat, to co je opravdu v případě Jiříka a jeho rodiny důležité. A to je, že přes hrozný zážitek, napadení táty Jiříka, je tu přes vše zlé naděje, že stav Jiříka nemusí být trvalým a že se opět může zlepšit. Z tohoto důvodu jsem se také s přáteli rozhodl, poskytnou rodině malého Jiříka finanční pomoc.

V pondělí byla sbírka na pomoc Valince a Jiříka ukončena. Částka která byla vybrána bude rozdělena 40% Valinka a 60% Jiřík a to z důvodu pořádné sbírky pro Valinku. Tato sbírka je za spolek ČSR. Byl bych moc rád vážení a milí přátelé, členové Společenství ČSR, za sebe a Vaška Radu chceme dáti návrh směrem k vám aktivním členům, zda přispějeme, podáme tu pomocnou ruku také. A tedy Vašek Rada připraví hlasovaní zda pomoc ANO či NE a poté v jaké výši a zda to samé jak za SPOLEK ČSR tedy poměrem 40% ku 60% a nebo 50% na 50%.

S pozdravem, Jiří Černohorský, Václav Rada 


Dobrý den přátelé. 

Rád bych vám všem teď představil druhý, těžký, smutný příběh. Jak jsem již psal včera, pověděl v živém vysílání... Jeden příběh ze statisíců těžkých a smutných příběhů v naší vlasti, České republice. 

Ano v naší zemi, kde ti jenž dostali důvěru lidí, dnes lidem, rodinám jako jsou rodiče malého klučiny Jiříka, jako jsou rodiče malé slečny Valinky nepomáhají, nestarají se, nezajímají a jen si ty ***** mastí své vlastní kapsy a to i z financí rodičů jak právě Valinky, tak malého Jiříka. A samo, místo starosti o rodiny, děti, invalidní lidi, seniory, lidi České republiky... tak cpou, naprosto nehorázným způsobem, víme že! Kupříkladu na podporu války na Ukrajině, tedy do zbraní! A na naše potřebné? Nechci dále se rozepisovat... Níže vám přátelé posílám mě příchozí email jednoho z vás z facebooku. Pana Martina. Kde je mimo jiné odkaz na jistou neziskovou organizaci, kde je na Valinku založena sbírka. A teď, ti z vás jenž mají důvěru v tyto organizace, tak můžete přispět podle svého uvážení. Já však na toto mám svůj názor. A ten mnozí znáte. Nebudu živit tento ******* systém a parazity na tento ******* systém příště! Pokud je tu legální možnost, jak pomoci a to tak, že veškeré finance vybrané na pomoc, mohou přijít jen a jen potřebné rodině, člověku, tak tak budu konat. Každopádně však jak píši, záleží na vašem rozhodnutí, na každém z vás. A teď, pro Valinku je tu tedy, ta ona sbírka přes neZISKOVOU organizaci a bude tedy potřeba toto zohlednit, v podílu vybraných financí. 40% pro Valinku a 60% pro Jiříka a to tedy za SPOLEK ČSR... Ve SPOLEČENSTVÍ ČSR bude opět vše probíhat přes hlasovací proces. A to tedy jestli pomůžeme oběma rodinám, nebo jedné, pokud oběma tak v jakém o poměru a jakou finanční výší... Vše je tedy na rozdíl od SPOLKU ČSR v kompetenci AKTIVNÍCH členů. A teď níže, již zmíněný email. A opět prosím o vaše názory do komentáře. Děkuji ze . ... jeden z vás, Jirka


E-mail od příznivce:

Ahoj Jirko, předem e-mailu chci popřát Krásné prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok. Promiň, že ti tykám, ale v minulosti jsme si psali přes messenger a mám tě v přátelích na Facebooku, mé jméno je Martin P***** pocházím ze Šumperka a teď bydlíme s rodinou v malé vesničce jménem Bohdíkov. Sleduji tvé aktivity a vše co děláš pro lidi a jak jim pomáháte s Vaškem Radou a Lenkou Tarabovou a s dalšími lidmi. Za to vám velké díky, protože takových lidí tu je velmi ale velmi málo. A proto ti také píši, moje žena má známou, která k nám jezdí jednou za čas pro nějaký ten dort a cukroví pro svou rodinu. Byl by jsi tak hodný a pomohl s dalšími lidmi této rodině? Rádi bychom jim pomohli, ale nejsme na tom tak dobře, tak bychom tě chtěli poprosit jestli by jste se na tom nechtěli podílet. Jedná se o mladou rodinu s dvěma dětma, kluk je zdraví, ale holčička trpí nejtěžší formou autismu, těžkou mentální retardací a vývojově stále odpovídá dvou a pul letem dítěti a je jí 11let.

Dávám ti zde odkaz na jejich příběh https://www.donio.cz/pro-valinku

Je to mladá rodina a mají velmi těžký život. Proto tě chci poprosit , jestli by jsi si to mohl aspoň přečíst. 

Celá naše rodina přejeme tobě a dalším krásné prožití svátků vánočních S pozdravem Martin P***** s rodinou